Londra’da Avustralya stili kahvaltı

Benim gibi iflah olmaz bir sabah insanıysan, kahvaltı günün en güzel öğünü hatta günün en güzel anıdır. Gece uyurken ertesi sabahın kahvaltısını hayal eder, günün her saatinde kahvaltı ile beslenebilirim!

Kahvaltıda Avustralya stili kahvaltıyı sevdiğimi 2 sene önce keşfettim. Nedir? Organik, sağlıklı, sebze/meyve bazlı kahvaltı. Nasıl? Fazla efor gösterilmeden lezzetli, gelişi güzel hazırlansa da iştah açıcı.  Londra, bu stili sevenler içinse bir cennet (diğer çoğu şeyde olduğu gibi..) İşte benim bayıla bayıla yediğim, önlerinde hiç üşenmeden sıra beklediğim 3 kahvaltıcı:

  1. Granger & Co

Hikayesi? Granger & Co Avustralyalı restaurantçı ve yemek yazarı Bill Granger’ın yeri. Kendisinin yemeğe yaklaşımı güneşli ve dingin – tıpkı yaz gibi!

Ne yemelisin? Kahvaltı olarak ismiyle gönlümüzü kazanan “Fresh Aussie”. Sonrasında da tatlı niyetine içi ricotta peyniri ile doldurulmuş hotcakes, üzerine muz ve bal ile efsane! Menünün geri kalanını da senin için buldum, buraya tıklayarak erişebilirsin!

Rezervasyon gerekiyor mu? Evet

  1. The Breakfast Club

Hikayesi? Burası bir aile işletmesi. Ama öyle seninki benimki gibi değil, biraz çılgın. Her açtıkları The Breakfast Club farklı konseptte, işlettikleri barların isminin hepsi birbirinden farklı. Çalışanlarına “Four Weddings and a Funeral” filmini haftada en az 1 kez zorla izlettiriyorlar? Her shift öncesi “Walking on Sunshine” şarkısını söylüyorlar. Yağmur ormanlarını kurtarmak için bağışta bulunuyorlar.

Ne yemelisin? Tütsülenmiş somon ve çırpılmış yumurta. Tabiki yanında avokado extrası ile. Yine menüye gitmeden çalışacaksan, burdan bak.

Rezervasyon gerekiyor mu? Hayır, sırada bekleyeceksin. Ama değiyor.

  1. Friends of Ours

Hikayesi? Londra’nın yükselen mahallelerinden Shoreditch’te. 2 sahibi var (Anthony Dyer ve Man Wong), 10 sene önce Londra’da tanışıyorlar. Sonra Anthony Melbourne, Oz ve Yeni Zelanda’daki brunch kültürlerini keşfe çıkıyor. Dönünce de Friends of Ours’ı açıyorlar. Hepimize ilham veriyorlar.

Ne yemelisin? Vegie Hash. Menünün devamı da burda.

Rezervasyon gerekiyor mu? Hayır, sıra da yok. İçerdeki herkes çok rahat.

Advertisement